English   نقشه   تماس با ما   صفحه اصلی    
Portal OtherSites Glossary ServiceCenter InsuranceService AboutUs
 
 
 
Skip Navigation Links
خبر
نخستين پيش بيني درباره شرايط صنعت بيمه در سال 2016 منتشر شد
 
1394/10/03
10:41
 
 
وضعيت و شرايط صنعت بيمه جهان در سال 2016 ميلادي تفاوت چنداني با سال قبل از آن ندارد.
به نقل از وب سايت "آرتميس"، موسسه خدمات مالي "ولز فارگو" در گزارشي براي نخستين بار شرايط صنعت بيمه عادي و اتکايي جهان در سال آينده را منتشر و اعلام کرد که با آغاز سال جديد انتظار نمي رود شرايط اين صنعت تغييرات چنداني را تجربه کند و وضعيت مانند سال 2015 خواهد بود.

در غياب و رخ ندادن حوادث و بلاياي طبيعي، بيمه گران عادي و اتکايي در 12 ماه آينده با شرايط يکساني رو به رو هستند اما همچنان با فشارهاي مانند سرمايه هاي جايگزين، دستيابي به ظرفيت هاي اضافي، تشديد رقابت و زيان کم رو به رو هستند که نتيجه آن کاهش نرخ ها و ادامه نگاه خريداران به بازار است که ما امروز نيز شاهد آن هستيم.

کارشناسان و متخصصان با نگاه اجمالي به شرايط آتي بيمه عادي و اتکايي در ماه آينده ميلادي که آغازگر سال جديد است، پيش بيني مي کنند که سال 2016 ميلادي، سال هيجان انگيزي براي اين صنعت نباشد و ولز فارگو، موسسه خدمات مالي و بانکداري نيز با تاکيد بر اين نکته، با اين کارشناسان هم نظر است و مي گويد که نبايد از سال آينده انتظار چنداني را داشت.
رشد سرمايه هاي جايگزين به ويژه در قالب اوراق قرضه مربوط به بلايا و وسايل نقليه تحت حمايت، اکنون بخش قابل توجهي از ظرفيت بيمه اتکايي را به خود اختصاص داده اند و از سوي ديگر، فعالان بازار خرده فروشي نسبت به گذشته به طور قابل توجهي بيمه نامه اتکايي کمتري خريداري مي کنند.

در اين گزارش آمده است که در اکثر خطوط تجاري در ماه ژانويه سال 2015 ميلادي شاهد کاهش نرخ ها بوده ايم و به همين دليل بخش گسترده اي از بيمه گران شاهد کاهش سودهاي خود بودند. به گفته آنان، در اين بازه زماني، سود شرکت هايشان از حد متوسط به رشد تک رقمي کاهش يافته است و پس از آن نيز آنان شاهد کاهش دورقمي درآمدهاي خود بوده اند.

اين موسسه در اين گزارش خود تاکيد کرده است، اما افزايش شديد نرخ بهره، برخي از سرمايه هاي جايگزين را از بازار بيمه دور مي کند و اين امر به طور بالقوه فرصت ها را در اين بازار افزايش مي دهد.

در سال 2016 جلوگيري از وقوع حوادث فاجعه بار اهميت ويژه اي دارد و همچنين انتظار ميرود رشد در اکثر صنايع و خطوط تجاري صنعت بيمه به وقوع بپيوندد. در همين حال پيش بيني مي شود که در اکثر خطوط و محصولات صنعت بيمه نرخ ها کاهش يابد و سرمايه ها موجود براي رقابت با ديگر تجارت ها به بخش بيمه اموال و تصادفات سرازير شود.

همچنين در ديگر گزارش ها با اشاره به افت قيمت کالاها، افزايش ارزش دلار و کندي رشد چين از ميان اقتصادهاي نوظهور، فقط هندوستان را در زمره اقتصادهاي داري رشد سريع جهان در سال 2016 قرار گرفته است. هندوستان با جمعيت جوان و دور جديد اصلاحات اقتصادي که رشد باثبات را براي اين کشور رقم خواهد زد، به احتمال زياد تا چند سال آينده نيز در فهرست 10 کشور داراي سريع ‌ترين رشد اقتصادي باقي خواهد ماند. بر اين اساس، کشورهايي با بازارهاي کوچک‌ تر از نوظهورها، رشد اقتصادي بالايي را به خود اختصاص خواهند داد و رشد اقتصادي دو رقمي که در برخي کشورها طي سال‌ هاي گذشته شاهد بوديم ديگر مشاهده نخواهد شد.

موسسه تحقيقاتي "فيچ" نيز در تازه ترين گزارش خود، رشد اقتصاد جهاني براي سال‌هاي 2016 و 2017 ميلادي را برآورد کرد. اين موسسه تخقيقاتي بر اين باور است که با وجود کاهش رشد اقتصادي در جهان، شاهد رکود در سال‌هاي پيش رو نخواهيم بود. فيچ، پيش بيني خود را از رشد اقتصاد جهاني در سال 2016 ميلادي 2.6 درصد و براي سال 2017 ميلادي 2.7 درصد اعلام کرده است. در همين حال، رشد اقتصاد جهاني براي سال ‌جاري ميلادي تنها 2.3 درصد گزارش شده است که به عنوان ضعيف ترين نرخ رشد از بحران مالي جهان در سال 2007 ميلادي به بعد محسوب مي ‌شود.

ولز فارگو در اين گزارش آورده است که بدون روي دادن خسارت اصلي و با وجود رقابت بين سرمايه هاي جايگزين انتظار مي رود در ماه هاي اخير ظرفيت وجود ميان بيمه گران اتکايي سنتي تداوم داشته باشد. به همين دليل نبايد از شبيه بودن شرايط ژانويه سال جاري و سال آينده ميلادي تعجب کرد.

اين موسسه مالي در پايان گزارش خود آورده است: جالب است که ببينم چطور روند ملايم و ضوابط کنوني بر برخي از موقعيت ها تاثير مي گذارد و چگونه سرازير شدن سرمايه ها به بخش بيمه اتکايي، تمامي بازار را تحت تاثير خود قرار مي دهد.
صنعت بيمه
 
 
 
  کلیه حقوق برای بیمه آسیا محفوظ می باشد